شرکت البرز دام دارو

کارخانه خوراک البرز دان

تولیدکننده تخصصی خوراک طیور

 

کارخانه خوراک البرز دان زیر مجموعه شرکت البرز دام دارو می باشد که سالهاست در زمینه تأمین و توزیع داروها، افزودنی ها، مکملهای درمانی و غیره در صنعت دام و طیور شمال کشور فعال می باشد. این کارخانه از ابتدای سال ۱۳۹۶ در راستای پاسخگویی به بخشی از نیاز مرغداران شمال کشور به دان آماده باکیفیت، با ظرفیت ۱۰ تن در ساعت راه اندازی گردید. تمامی مراحل تولید در کارخانه خوراک البرز دان با استفاده از پیشرفته ترین دستگاهها و آخرین دستاوردهای علمی و عملی در تغذیه و بهداشت دام و طیور و زیر نظر متخصصین امر و نیروهای آموزش دیده طبق مقررات سازمان دامپزشکی کشور انجام می گیرد. خلاقیت در توسعه محصولات مجموعه البرز دان، نتیجه تلفیق آخرین یافته های علمی با تجارب عملی موفق می باشد.

امروزه با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در صنعت طیور، اساس تغذیه و جیره نویسی نیز با تغییرات زیادی مواجه شده است. استفاده از پروتئین خام به همراه درصد کل برخی از اسیدهای آمینه برای متوازن نمودن بخش پروتئین جیره در دنیا منسوخ شده و بکارگیری از مفهوم نسبت اسیدآمینه ایده آل جایگزین آن شده است. استفاده از معیار اسیدهای آمینه قابل هضم علاوه بر ارزیابی دقیق اسیدهای آمینه خوراک، باعث کاهش هزینه های تغذیه ای و اطمینان از تأمین مواد مغذی موردنیاز پرنده شده و عملکرد بهتر آن را به همراه خواهد داشت.

در مجموعه البرز دان، تمامی مواد اولیه مصرفی توسط واحد کنترل کیفی در آزمایشگاه مجهز کارخانه، مورد آزمایش قرار گرفته و در صورت تأیید، در خط تولید مورد استفاده قرار می گیرد. محصولات نهایی نیز در حین و بعد از تولید، مورد بررسی و آنالیز قرار گرفته و در صورت تأیید، قابلیت عرضه برای مشتریان را پیدا می کنند.

تغذیه پرنده با جیره پلت، قدرت انتخاب را از حیوان سلب کرده و پرندگانی که غذا را به این شکل دریافت می کنند، مجبورند که تمامی محتویات غذا را مصرف کنند، به این ترتیب از انتخاب قطعات درشت و عدم مصرف ذرات ریز که عمدتاً ویتامینها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه ضروری می باشند، جلوگیری می گردد. لذا در زمان تغذیه با خوراک پلت، وضعیت رشد بهتر شده و ضریب تبدیل غذایی بهبود قابل ملاحظه ای خواهد یافت. این بهبود عملکرد تا اندازه ایی مربوط به افزایش مصرف غذا می باشد. پرنده هنگام مصرف جیره های پلت، انرژی کمتری را در مقایسه با جیره های آردی صرف می کند که این انرژی مازاد، صرف رشد پرنده می گردد. یکی از فاکتورهای مهم در رسیدن به عملکرد مناسب، استفاده صحیح از دان آماده می باشد، چرا که عدم آگاهی و شناخت لازم از چگونگی مدیریت گله موجب خواهد شد که نتیجه مورد انتظار در استفاده از دان آماده حاصل نشود.

 

آدرس کارخانه: بابل، زرگرشهر،  ناحیه صنعتی لاله آباد
تلفکس : ۳۲۶۴۴۷۸۶ – ۰۱۱